Stymulatory tkankowe

Zabiegi

Stymulatory tkankowe - zastosowane w kosmetologii.

Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu, a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych. Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych mają za zadanie wywołać biostymulację skóry, poprzez działanie czynnika stymulującego na tkanki. Stymulatory tkankowe pobudzają komórki do odbudowy tkanki i struktury skóry poprzez zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny, tym samym wywierają na skórę działanie odmładzające, zagęszczające i ujędrniające. Zabiegi w obrębie twarzy z zastosowaniem tych substancji  przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry. To, ile zabiegów należy wykonać stymulatorami tkankowymi, jest uzależnione od wielu czynników, w tym jakości i kondycji skóry. Dlatego tę kwestię zawsze ustala się indywidualnie. Zwykle zaleca się przeprowadzenie serii 2-5 zabiegów w odstępie co 2-4 tygodnie w zależności od preparatu. Niekiedy wystarczą 2 zabiegi w odstępie miesiąca. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Pierwsze efekty są widocznie mniej więcej po upływie 7-14 dni od pierwszego zabiegu. Po zakończeniu całej serii, efekty utrzymują się nawet do 1,5 roku. Po tym czasie zalecamy wykonać zabieg podtrzymujący efekt. Czas trwania zabiegu 0,5-1 godz.

wiotkość skóry, spadek gęstości skóry, kurze łapki, zasinienie pod oczami, widoczna rynienka doliny łez, zarysowana bruzda nosowo-wargowa, zaburzony owal twarzy i tak zwane chomiki.

W zabiegu nie mogą brać udział osoby z chorobami krwi, z nowotworami oraz kobiety w ciąży i matki karmiące. Przeciwwskazaniem do wzięcia udziału w terapii jest także przyjmowanie leków, takich jak aspiryna, które wydłużają czas krwawienia. W zabiegu nie powinny również brać udziału osoby mające ostrą infekcje wirusowe, stany zapalne skóry i problemy z krzepliwością krwi a także osoby z chorobami autoimmunologicznymi w ostrej fazie.

 

Nasze Beauty

Zapytaj o wolny termin!

Przyjdź i doświadcz harmonii zdrowia i urody, której sercem jestem ja i moja córka.