Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi

Osocze bogatopłytkowe — zastosowanie w kosmetologii

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) to zabieg upiększający, który ostatnio zyskał wiele uwagi w mediach, u celebrytów i jest potocznie nazywany „wampirzym liftingiem.”

Materiał pobrany od pacjenta jest biozgodny z jego organizmem, co niweluje ryzyko wystąpienia alergii oraz innego rodzaju nietolerancji. Dzięki swojemu składowi osocze bogatopłytkowe stymuluje procesy regeneracyjne skóry, pobudzając fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, oraz tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Zabieg prowadzi do rewitalizacji skóry twarzy, redukując takie negatywne objawy jak: wiotka skóra, niejednolity kolor skóry, wysuszona skóra. Osocze bogatopłytkowe eliminuje oznaki starzenia się skóry jak: zmarszczki, zmniejszona gęstość skóry czy pozwala przyspieszyć gojenie się skóry. Osocze ma zastosowanie w rewitalizacji twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu czy dłoni. Z powodzeniem stosuje się ją do leczenia wypadania włosów zarówno u mężczyzn, jaki i kobiet.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta do specjalnych probówek. Następnie poddaje się je wirowaniu, by oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Prowadzi to do uzyskania osocza bogatopłytkowego, które ma zbawienne właściwości dla skóry pacjenta. Tak uzyskany eliksir wstrzykuje się stosując metodę mezoterapii igłowej podając odpowiednie ilości w skórę właściwą. Dzięki znieczuleniu pacjent czuje się komfortowo, a zabieg jest niemal bezbolesny. Osocze należy podawać w serii 3-4 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

Zabieg nie jest inwazyjny – pozostają po nim tylko niewielkie nakłucia i zaczerwienienie które zazwyczaj na drugi dzień mija. Podczas procesu gojenia dochodzi do stymulacji komórek macierzystych i namnażania nowych naczyń krwionośnych. Zabieg jest doskonałą alternatywą do zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego.

profilaktyka, regeneracja skóry, wygładzenie zmarszczek i bruzd, fotostarzenie i starzenie się skóry, przebarwienia, skóra wiotka, rozstępy, blizny.

Czas trwania zabiegu ok 1 godz. Dzień poprzedzający i w dniu zabiegu zaleca się wypicie przynajmmniej 2  litrów wody.

W zabiegu nie mogą brać udział osoby z chorobami krwi, z nowotworami oraz kobiety w ciąży i matki karmiące. Przeciwwskazaniem do wzięcia udziału w terapii jest także przyjmowanie leków, takich jak aspiryna, które wydłużają czas krwawienia. W zabiegu nie powinny również brać udziału osoby mające ostrą infekcje wirusowe, stany zapalne skóry ( opryszczka) i problemy z krzepliwością krwi a także osoby z chorobami autoimmunologicznymi w ostrej fazie.

 

Jak najbardziej - mezoterapia to jeden z zabiegów, który wspomaga leczenie łysienia. Połączenie jej z osoczem bogatopłytkowym daje bardzo dobry efekt. Sama mezoterapia, czyli nakłuwanie skóry to zabieg, który pobudza skórę, a w tym przypadku cebulki włosów do regeneracji, zwiększa mikrokrążenie krwi, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz sprawia, że do mieszków włosowych trafia więcej składników odżywczych. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego do mezoterapii skóry głowy znacznie potęguje efekt zabiegu, gdyż do naszej skóry, a poprzez nią do cebulek włosów trafiają czynniki wzrostu znajdujące się w naszych płytkach krwi. Pobudza to cebulki do wzrostu, odżywia je i regeneruje, przez co zmniejsza się także wypadanie włosów, stają się one również grubsze i gęstsze. W zależności od wyjściowego stanu, korzyści płynące z leczenia osoczem bogatopłytkowym obejmują poprawę zarówno jakości, jaki i gęstości włosów już w ciągu kilku tygodni od pierwszego zabiegu. Włosy są grubsze, mniej łamliwe. Stymulowany jest szybszy odrost włosów. Wypadanie włosów jest sukcesywnie ograniczane. Jest to metoda nieinwazyjna, naturalna, bez zagrożenia nietolerancją lub alergią.

 

zmniejszenie wypadania włosów, zagęszczenie włosów, pogrubienie i wzmocnienie włosów, złagodzenie swędzenia i stanów zapalnych skóry (łysienie plackowate)

Czas trwania zabiegu – ok 30 min

W dniu zabiegu zaleca się umycię głowy i wypicie ok 2 l wody.

Brak rekonwalescencji – już tego samego dnia pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Nasze Beauty

Zapytaj o wolny termin!

Przyjdź i doświadcz harmonii zdrowia i urody, której sercem jestem ja i moja córka.