Fibryna bogatopłytkowa

Zabiegi

Fibryna bogatopłytkowa - zastosowanie w kosmetologii.

Zabieg z fibryną bogatopłytkową (PRF) przebiega analogicznie jak z ososczem (PRP).  Znacząca różnica występuje w sposobie uwalniania czynników wzrostu z płytek krwi. W terapii fibryną bogatopłytkową wydzielanie czynników wzrostu następuje powoli i długotrwale, co zapewnia jeszcze lepszy efekt niż nagłe uwolnienie. Komórki są stale stymulowane, a efekt utrzymuje się nawet do 2 lat. Dzięki zabiegowi podania fibryny bogatopłytkowej dochodzi do produkcji własnego kolagenu i pobudzenia procesów regeneracji tkanek, do tworzenia nowych naczyń krwionośnych i pobudzenia mikrokrążenia oraz aktywacji komórek macierzystych. Fibryna bogatopłytkowa ma działanie dwufazowe. Pierwszy efekt natychmiastowy, czyli redukacja zmarszczek osiągana dzięki tworzeniu się pod skórą tzw. siatki z włókien fibryny. Koagulująca fibryna zaczyna wypychać tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Drugi efekt, to efekt długofalowy (efekt stymulacji komórek), który zawdzięczamy płytkom krwi uwięzionymi między włóknami fibryny.

oznaki starzenia się skóry, fałdy, bruzdy, kurze łapki, zmarszczki głębokie, skóra zapadnięta z ubytkami tkanek, wypełnienia i regeneracja blizn po trądziku

Czas trwania zabiegu ok 1 godz. Dzień poprzedzający i w dniu zabiegu zaleca się wypicie przynajmmniej 2  litrów wody.

W zabiegu nie mogą brać udział osoby z chorobami krwi, z nowotworami oraz kobiety w ciąży i matki karmiące. Przeciwwskazaniem do wzięcia udziału w terapii jest także przyjmowanie leków, takich jak aspiryna, które wydłużają czas krwawienia. W zabiegu nie powinny również brać udziału osoby mające ostrą infekcje wirusowe, stany zapalne skóry (opryszczka)  i problemy z krzepliwością krwi a także osoby z chorobami autoimmunologicznymi w ostrej fazie.

Nasze Beauty

Zapytaj o wolny termin!

Przyjdź i doświadcz harmonii zdrowia i urody, której sercem jestem ja i moja córka.